BMT Brno - stomatologická technika tesadent

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

BMT Brno

Produkty > Horkovzdušné sterilizátory

Horkovzdušný sterilizátor
Objem komory 55 až 404 litrů
Rozsah teplot: od +10 °C nad okolí do 250 °C
Bezpečné, spolehlivé a hospodárné
Mikroprocesorové řízení, snadná a přehledná obsluha
Výstup pro připojení tiskárny nebo PC

Přístroj splňuje požadavky směrnice EU č. 93/42/EEC a vyhlášky MZ ČR č. 195/2005 Sb. včetně klinického hodnocení.
Vnitřní objem: 22, 55, 111, 222, 404 litrů
Teplotní rozsah: od 10 °C nad okolní teplotou do 250 °C
Vnitřní komora: nerezová ocel DIN 1.4301 (AISI 304)

Přístroj STERICELL slouží k horkovzdušné sterilizaci materiálů  při stanovených parametrech teploty a času. Vyznačuje se tichým chodem s jemným patentově chráněným systémem nuceného proudění vzduchu v komoře pomocí vestavěného ventilátoru, který eliminuje vznik oblasti „studeného vzduchu“. Látky sypké a látky tvořící usazeniny lze zpracovávat v uzavřených lahvích. Přístroj je vhodný pro lékařské a veterinární praxe, kliniky a nemocnice, lékárny, polikliniky, laboratoře. Pro poskytovatele služeb  - testovací a kosmetické salóny, provozovny piercingu, manikúry a pedikúry, kadeřnictví je ideální objem komory 22 litrů s kompaktními rozměry a malou hmotností.

Ucelená nabídka horkovzdušných sterilizátorů řady STERICELL. Řada STERICELL je vhodná pro dokonalý, rychlý a přesný proces sušení, ohřevu a sterilizace ve zdravotnictví. Sterilizačního účinku je dosahováno působením suchého horkého nuceně proudícího vzduchu, při stanovené teplotě a délce sterilizační expozice. Obvykle jsou používány teploty 160 °C a 180 °C při dobách sterilizační expozice dle charakteru použití od 30 do 60 minut. Vlastní proces probíhá v uzavřené komoře vyrobené z nerezavějící oceli.
Princip činnosti je založen na jemném, patentově chráněném proudění vzduchu pomocí ventilátoru v elektricky vyhřívané komoře. Unikátní systém proudění vzduchu v komoře zajišťuje tichý chod a jemné prohřívání vzorků. Dvouplášťová konstrukce komory spolu s mikroprocesorovou adaptabilní automatikou Standard-line (na přání Komfort-line s mnoha doplňkovými funkcemi) zajišťují homogenní rozložení teploty v komoře, přesný průběh procesů a krátké časy zotavení (návratu na zvolenou teplotu) po otevření dveří komory. Přístroje řady STERICELL jsou standardně vybaveny také plynule nastavitelnou odvětrávací klapkou do komory.

Řada STERICELL se vyznačuje tichým chodem a jemným nuceným prouděním vzduchu v komoře. Je vhodná pro kvalitní a bezpečné sušení, vyhřívání a sterilizaci materiálů v laboratořích s objemem komory 22, 55, 111, 222, a 404 litrů. Objem 404 litrů nabízíme pro možnost zabudování do stěny i v průchozím, dvoudvéřovém provedení. Patentovaný systém proudění vzduchu v komoře zaručuje rychlé a přesné dosažení rozložení zvolené teploty v komoře a tím i ideálního procesu prohřívání vzorků. Řada STERICELL  nabízí vysoký komfort obsluhy, přesnou regulaci a krátké časy vyrovnání teploty v komoře po otevření dveří a je proto vhodná pro náročné a přesné testy a procesy. Řada STERICELL  je oproti řadě VENTICELL  navíc vybavena čidly kontrolujícími otevření dveří i větrací klapky a speciálním software. Tímto řešením je zcela vyloučen vliv nepečlivé obsluhy na bezpečný výsledek sterilizačního cyklu. Protokol o jednotlivých šaržích je možno přehledně vytisknout pomocí tiskárny nebo uložit do PC.

Mikroprocesorová řídicí automatika
3 přednastavené sterilizační programy s předehříváním (možnost uživatelské modifikace oprávněnou osobou)
blokování nastavených programů
funkce zpožděného zapnutí programu
předehřívací čas - nastavitelná doba vyrovnávací teploty vsázky
akustický a vizuální alarm
digitální ochranný termostat - chrání přístroj, jeho okolí a zpracovávany materiál proti nepřípustnému překročení teploty
manuální ovládání klapky sání a výfuku
rozhraní RS 232 pro připojení tiskárny nebo PC

+420 602 108 400
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky